2014 március 16.-a és 2015 március 15.-e között a Civil Támogatási Alap Romániában program az EGT 2009-2014 közötti forrásaiból pénzügyi támogatásban részesítette a Yuppi Tábort. Az egy éves projekt által a Yuppi Tábor vissza nem térítendő támogatástban részesült a „Yuppi, szakszerű önkéntesség – A krónikus beteg gyerekek segítésének megfelelő, fenntartható önkéntesmenedzsment-rendszer kialakítása” nevet viselő projekt lebonyolításáért. A projekt összértéke 31.791 euró volt, meyből 29.575 euró (azaz 89,88%) a vissza nem térítendő támogatást képezte.
A projektről
A magyarországi Bátor Tábor Alapítvánnyal közösen benyújtott projekt általános célja egy fenntartható önkéntesmenedzsment-modell kidolgozása volt a krónikus beteg gyerekek támogatásáért.
A 12 hónapon át zajló szervezeti fejlesztés magába foglalta többek között a szakmai tanácsadást a Bátor Tábor részéről, előtérbe helyezve az önkéntesmenedzsment szakterületén alkalmazott módszertani és gyakorlati elveket. Ezeket szervezetünk már a projekt ideje alatt életbe is ültette a 2015-ös évre tervezett 100 önkéntes toborzási, kiválasztási és képzési folyamatában. Annak érdekében, hogy az önkéntesek a nyári táborok utána is megmaradjanak a szervezetben, 2015 őszén szerveztünk nekik egy kapcsolatépítő találkozót, ManóTalálkozót szervezünk, illetve azoknak akiket érdekelt lehetőséget biztosítottunk fundraising képzésre.
A fenntarthatóság érdekében tapasztalatainkat megosztottunk a média képviselőivel is egy mini-tréning keretén belül, illetve további civilszervezetekkel akik önkéntesekkel dolgoznak. Ezzel is hozzájárultunk az önkéntes munka népszerűsítéséhez.
Mit sikerült megvalósítani?
– Sokat tanultunk magyarországi partnerünktől. Szerveztünk egy tanulmányutat, amely keretén belül körülnéztünk tapasztalt partnerünknél;
– A tanultatak az átfogó toborzási folyamatban tettük próbára: toborzó videót készítettünk, 150 plakátot helyeztünk ki több erdélyi városban. Így sikerült 150 jelentkezést bevonzani és kiválasztani és kiképezni közülök 100 tábori önkéntest.
– Kidolgoztunk számos praktikus eszközt, amit használunk önkénteseinkkel való munkánkban: átlátható és komplex kérdőív az interjúztatáshoz, átfogó értékelő lap az önkéntes tábori helytállásáról, kézikönyv a krónikus beteg gyerekek táboroztatásáról amelyet az önkéntesek felkészíésében használunk szóló kézikönyvet, kézikönyv azon önkéntesek számára akik már régiek és koordinátori feladatkört látnak el a táborokban
– Önkénteseinket felkészitettünk egy összesen 4 napos képzés során, amely fontos eleme volt annak, hogy 3 nyári táborunk keretén belül maximálisan a krónikus beteg gyerekek mellett tudtak lenni. Önkénteseink számára mindhárom tábor végezetével egy 1 napos értékelő és levezető workshop keretén belül lehetőséget biztosítottunk a személyre szabott visszajelzésre.
– ManóTalálkozónkon részt vett 75 önkéntesünk, valamint a fundraising képzésen 26-an.
– A tudás átadás érdekében önkénteseink közül kiválasztottunk 6 olyan elkötelezett önkéntest, aki koordinátori képzésben részesült, annak érdekében hogy a következő évi táborokban segíthessen az új önkénteseik munkáját;
– Összesen két sajtótájékoztatót szerveztünk, melyeken 10-10 sajtóorgánum vett részt